AUTORSKÝ TÝM:
Lenka Jabůrková, Barbora Látalová, Anna Línová, Anna Romanovská a Marika Smreková

SVĚTELNÝ DESIGN A TECHNIKA:
Robert Štěpánek

PRODUKCE:
Lucia Račková

FOTO VIDEO:
Vojtěch Brtnický, Michael Romanovský

PRODUCENT:
OSTRUŽINA Z.S.

KOPRODUCENT:
Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec

ZA FINANČNÍ PODPORY:
MK ČR, MHMP, SFK

PODĚKOVÁNÍ:
všem dětem a dospělým, kteří  navštívili naše Smyslové ateliéry, Daniela Hazuková, Tereza Večerková a PONEC - divadlo pro tanec

DÉLKA:
45 min

PREMIÉRA:
18. a 19.12. divadlo PONEC

          

    

Co Vás zaujme tady a teď  a co zaujme ostatní dětské nebo dospělé diváky? Čeká nás sdílený prostor, ve kterém je každý, děti i my dospělí, rovnocenným  tvůrcem a divákem současně. Neényi však není jen o společném aktu tvorby diváků s umělci. Je to především naděje na oživení  společenské hodnoty péče o sebe navzájem napříč generacemi. Neényi je o společném bytí, laskavosti, soucitu, sociální spravedlnosti, spolupráci a odpočinku. Je to snaha o znovupropojení světa rodin se světem lidí bez dětí, světa nejmenších dětí se světem dospělých a ideálně i světa žen se světem mužů. Vzájemné pochopení a vnímání vyžaduje naši celistvou přítomnost.

 

Ateliérem Vás provedou: tanečnice a choreografka Barbora Látalová, tanečnice a pedagožka Anna Línová, scénografka Lenka Jabůrková, hudebnice a pedagožka Anna Romanovská.

 

Smyslový ateliér pro batolata, rodiče, prarodiče i nerodiče. Ateliér je vhodný pro děti 1-3 roky.

 


Anna Línová vystudovala osmiletou Taneční konzervatoř, VŠMU a obor Infant Developmental Movement Education ve škole Body-Mind Centering®. Jako tanečnice tvořila zejména s Ankou Sedlačkovou a Aňou Hlaváčovou a Ioanou M. Popovici. Jako taneční pedagožka spolupracovala s dětmi na ZUŠ, studenty Duncan Centre konzervatoře, HAMU, JAMU, DAMU, s tanečními pedagogy, s rodiči a miminky. Nyní se věnuje somatické pohybové a dotykové práci s dospělými ve studiu DanceLab.

Marika Smreková vystudovala činoherní režii na JAMU, kde dokončuje doktorské studium. Je zakladatelkou a kurátorkou autorského divadla v rámci komunitního festivalu UM UM. Ve své divadelní práci hledá různé participativní umělecké formy, které by podpořily nehierarchický dialog jak mezi umĕlci a diváky, tak mezi majoritou a jejími menšinami. Věnuje se hlavně tématům spojeným s rovnocenným rodičovstvím, feminismem, inkluzí, ne hierarchií a sociálně-ekologickou transformací.

Barbora Látalová vystudovala konzervatoř Duncan Centre v Praze se stáží na Hunter College a NYU v New Yorku. Barbora je tanečnice, choreografka a pedagožka, iniciátorka a spoluzakladatelka uměleckého spolku Ostružina. Dlouhodobě se podílí na spoluvedení Dětského studia divadla PONEC a věnuje se projektu Tanec školám. V současnosti je Bára také zapojena do mezinárodního projektu Tance Praha - Dance Well – výzkum a pohyb, který je zaměřen primárně, ale ne výhradně, na osoby žijící s Parkinsonovou nemocí. 

Lenka Jabůrková vystudovala scénografii na Janáčkově Akademii múzických umění v Brně. Její divadelní práce byla zpočátku spojena s HaDivadlem. V pravidelné spolupráci se společně s Ivanem Burajem zabývali realisticky koncipovaným projektům, často s prvky live cinema. V současnosti se její tvorbou prolínají témata spoluautorství, mateřství a inkluze. Společně s Marikou Smrekovou objevuje inkluzivní a nehierarchické principy v divadelním a veřejném prostoru. 

Anna Romanovská vystudovala hru na housle na Pražské konzervatoři a obory housle a hudební výchova na PedF UK v Praze. Je stálou členkou komorního orchestru Berg a spolupracuje s Petrem Kotíkem na projektech Ostrava New Orchestra a New Opera Days Ostrava. V roce 2009 se Anna začala učit hrát na japonský nástroj koto, v současné době jej využívá především ve volných improvizacích s Triem Romanovská Tichý Hrubý. Anna vyučuje hru na housle a hudební teorii na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a spolupracuje s Dětským studiem divadla PONEC.

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha