POCKETART / Sabina Bočková, Johana Pocková (CZ)

 

Johana Pocková

vystudovala taneční konzervatoř Duncan Centre v Praze, absolvovala stáž na Peridance Capezio Centre v New Yorku a dva roky na taneční akademii SEAD (Salzburg Experimental Academy of Dance). V roce 2017 získala Cenu Jarmily Jeřábkové za choreografii VRAŽDA! Malá komiksová historie. V roce 2019 založila taneční spolek POCKETART. Jako performerka spolupracuje se skupinou Tantehorse a Cirkem La Putyka. Mezi její poslední díla patří Treatment of Remembering, oceněné na České taneční platformě 2021, a K Madoně se rzí.

 

Sabina Bočková

je choreografka a tanečnice působící v Praze. Po studiu klasického baletu a moderního tance a tříletém angažmá v baleních souborech se rozhodla dále pracovat jako nezávislá umělkyně. Od roku 2019 tvoří společně s Johanou Pockovou kolektiv POCKETART a jejich díla jsou součástí evropské platformy Aerowaves, České taneční platformy a evropských projektů Shape It! a Big Pulse Dance Alliance. Vedle její vlastní tvorby dlouhodobě spolupracuje jako interpretka se skupinami Tantehorse, tYhle a choreografkou Marie Gourdian, Cirkem La Putyka a dalšími. Fascinována jednoduchou až každodenní řečí těla, přetváří pohyb skrze choreografické struktury a zároveň tak promlouvá k tématům, která rezonují se společenskými a kulturními problémy.

 

Lukáš Palán

hudebník, skladatel a zvukový performer. Studoval soukromou školu Otakara Pinknera se zaměřením na elektrickou kytaru a absolvoval 4 semestry Muzikologie na Masarykově Univerzitě. S alternativní rockovou kapelou Role a elektronickým projektem 1flfsoap aktivně hraje po celé České republice a Evropě. Dlouhodobě spolupracuje s kolektivem POCKETART.  
#tanecpraha