O 31. ročníku

O 31. ročníku

V roce 2019 vstupuje festival TANEC PRAHA do další, už čtvrté dekády svého působení.  31. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA proběhne od 3. do 22. června v Praze a ve 20 českých obcích a městech. Ponese se v duchu ,,Zvědavost je šance na zážitek”.

Letos se můžete těšit na tři hlavní události sezony. Festival zahájí živelná korejská choreografka Eun-Me Ahn s představením Let Me Change Your Name, která při loňském jubilejním ročníku uchvátila diváky inscenací Dancing Grandmothers. Dále je na programu  představení OCD Love izraelské taneční skupiny L-E-V DANCE COMPANY, úzce spjaté se světoznámou choreografkou Sharon Eyal, a pozvání na festival přijal i francouzský choreograf Yoann Bourgeois.  

TANEC PRAHA letos představí řadu významných zahraničních tvůrců např. z Francie, Švýcarska, Izraele, ale i exotického Madagaskaru, Indonésie a Ghany, kteří kromě hlavního města zavítají i do regionů. Výrazné zastoupení v programu mají již tradičně naši domácí umělci.

O kampani

Letos má  festival TANEC PRAHA novou vizuální podobu, na které spolupracoval s agenturu Comtech Can a renomovanou fotografkou Bárou Prášilovou, laureátkou ocenění Czech Grand Design v kategorii Fotograf roku. Kampaň se ponese v duchu motta Zvědavost je šance na zážitek.

Tvůrci o ní  řekli: ,,Zvědavost patří k základním lidským vlastnostem. Je přirozené něco nového objevovat, poznávat. To jsou momenty, které nás posouvají dál, rozšiřují obzory, nutí nás vystoupit z komfortní zóny. Pro 31. ročník festivalu TANEC PRAHA  jsme připravili kampaň, která lidem připomíná, že zvědavost je motorem k poznání a osobnímu rozvoji.”

#tanecpraha