TANEC PRAHA STUDENTŮM je programová linie TANCE PRAHA věnovaná studentům konzervatoří a vysokých uměleckých škol, v rámci které TANEC PRAHA každoročně přináší aktivní přiblížení se odkazům osobností, které se zapsaly do historie současného tance, a to prostřednictvím workshopu, přednášky, představení (remake), případně projekce dokumentárního filmu. Studenti tance se mohou potkat s inspirativními osobnostmi, s jejich způsobem práce, přístupem a přemýšlením o tanci.

V uplynulých letech byla v této linii uvedena následující díla:

2016 – Jone San Martin / Josh Johnson / William Forsythe  (DE/ES): Legítimo /Rezo

2015 – Olga de Soto (BE): An Introduction (Kurt Jooss)

2014 – Jérôme Bel (FR): Céderic Andrieux (Jérôme Bel & Merce Cunningham)

2013 – Fabian Barba (BE/EC/DE): A Mary Wigman Dance Evening (Mary Wigman)

2012 – Nicole Beutler (NL) & nb projects (NL): 2: Dialogue with Lucinda (Lucinde Childs)

 

2017

Letos pošesté věnuje festival TANEC PRAHA část programu studentům uměleckých škol se zaměřením na tanec. Hlavním cílem projektu TANEC PRAHA STUDENTŮM je přiblížit odkazy osobností, které se zapsaly do historie současného tance.

 

V rámci předchozích ročníků jsme formou přednášek, workshopů a tanečních večerů představili: legendu postmoderního tance Lucindu Childs (2012), průkopnici tanečního expresionismu Mary Wigman (2013), jednoho z nejvýznamnějších choreografů naší doby Merce Cunninghama (2014), průkopníka německého tanečního divadla Kurta Joosse (2015) i tanečního filozofa Wiliama Forsytha (2016).

 

TANEC PRAHA STUDENTŮM 2017 se soustřeďuje na odkazy pěti choreografických osobností, které zásadně ovlivnily vývoj  (nejen) německé taneční scény - Mary Wigman, Kurta Joosse, Dory Hoyer, Piny Bausch a Williama Forsytha - a to prostřednictvím jednoho z projektů Tanzfonds Erbe (Dance Heritage Fund) undo, redo and repeat Christiny Ciupke a Anny Till.