Toto je testovací zpráva
28.05
20:00 Forum Karlín

Anotace:

Fractus V znamená přirozený zlom nezbytný k růstu. Larbiho inspiroval filosof Noam Chomsky, zvláště jeho obhajoba „svobody řeči“. Vnímá ji jako zásadní svobodu výrazu umožňující bourat tabu. Jedinec a společnost. Informace a manipulace. Zlomové momenty, které nás vždy někam posouvají. Dílo o nalomených vztazích je zároveň dialogem kultur.

Kromě choreografa proslulého zkoumáním nejrůznějších stylů jsou na jevišti další 4 tanečníci a 4 muzikanti s hlubokou znalostí hudby Japonska, Koreje, Konga a Indie. Background tanečníků je stejně pestrý: francouzský nový cirkus, americký Lindy Hop, španělské flamenco, německý break dance a hip hop... Rozdílnost spojuje. 

Biografie:

Sidi Larbi Cherkaoui (*1976) se do zorného pole veřejnosti dostal poprvé ve chvíli, kdy vyhrál Cenu za nejlepší belgické taneční sólo (Award for best Belgian Dance Solo) roku 1995, ale i následující roky potvrdily Cherkaouiho talent a ambice dostat se dále za hranice jedné umělecké disciplíny. Zkušenosti z tanečního souboru Alaina Platela Les Ballets C de la B mu umožnily v roce 2000 vytvořit první choregrafii ‘Rien de rien’, dílo, které okamžitě udalo tón jeho dalšímu směřování v oblasti performativních umění: inovativní, překračující hranice, a přitom stále přitažlivé i pro různorodé publikum. Je ovlivněn různými umělci a kulturami a skrze autodidaktický a zvídavý postoj, Cherkaoui snadno propojuje uměleckou úroveň se společenskou.

Soubor Eastman byl založen v lednu 2010. Jeho smyslem bylo vytvářet a šířit tvorbu uměleckého režiséra a choreografa Sidi Larbi Cherkaouiho. Cherkaouiho tvorba ukazuje divákům širokou šálu projektů a spoluprácí; od současného tance, přes divadlo, balet, operu až po muzikál a další druhy představení. Jeho nehierarchický způsob přemýšlení o pohybu, řeči těla a kultuře tvoří základní kámen jeho uměleckého přístupu. Eastman sídlí v Antverpách (Belgie) jsou centrem veškeré Cherkaouiho tvorby. Rezidenci mají v deSingel International Art Campus. Sidi Larbi Cherkaoui je uměleckých společníkem v Sadler’s Wells (Londýn, Velká Británie). A od září 2015 je i uměleckých ředitelem Ballet Flanders.

Od vzniku nadace v roce 2010, vytvořil Cherkaoui pod záštitou Eastman mimo jiné tato přestavení: Babel (words), Play, Rein, TeZukA, Puz/zle, 4D a Fractus V. Veškerou další koordinaci jeho práce pro další organizace komunikuje Eastman.

Mezinárodními partnery Eastman jsou: La Monnaie Brussels, Les Théâtres de la Ville de Luxembourg, Grande Halle de La Villette Paris, deSingel International Arts Campus Antwerp a Sadler’s Wells Londýn. Eastman je podpořen Vlámskou vládou Nadací BNP Paribas. Eastman byly také Evropským kulturním ambasadorem v roce 2013.

TP a 2x Sidi Larbi Cherkoui

Při zakoupení vstupenky na Událost sezony 28. 5. ve Foru Karlín v plné ceně získáte slevový kód, který vám umožní nákup vstupenky na představení 4. či 5. 6. v Jatkách78 se slevou 100 Kč. Stejná možnost slevy je i při opačném nákupu. Sleva platí i na studentskou verzi vstupného a neplatí na I., IV. a V. cenovou kategorii ve Foru Karlín. Při online nákupu bude slevový kód uveden na vašem eTicketu, při nákupu na pokladně divadla PONEC vám bude kód předán společně se vstupenkou.

partneři představení